Filmy z gejem usunięte z kanału Kruszwila

Nareszcie stało się to, na co wielu czekało od dawna. Jeden z najbardziej szkodliwych społecznie kanałów na YouTube – Lord Kruszwil, od dziś będzie ściśle monitorowany pod kątem udostępnianych na nim treści. Jednocześnie, po wielu zgłoszeniach YouTube usunął z kanału Kruszwila wszystkie jego ostatnie filmy, w których pojawiała się postać geja. Gej w filmach Kruszwila przedstawiany był stereotypowo, a sam Kruszwil odnosił się do niego z obrzydzeniem i wyższością.

Łamanie regulaminu YouTube’a

Lord Kruszwil oraz Kamerzysta od kilku miesięcy są najchętniej oglądanymi kanałami na polskim YouTubie. Wideo od obu twórców regularnie goszczą w karcie Na Czasie, a ich filmy wyświetlane są przez miliony użytkowników. Niestety treściom produkowanym przez te kanały daleko do chociażby przyzwoitego poziomu. Zarówno Kruszwil jak i Łukasz Wawrzyniak, czyli Kamerzysta, od początku swojej kariery na YouTubie balansują na granicy regulaminu platformy. Pomimo sprytnego obchodzenia regulaminu na kanał Kruszwila został na początku roku nałożony 3-miesięczny ban na live’y. Pod koniec ubiegłego roku administracja YouTube’a usunęła również film Kruszwila zatytułowany Dziewice drogie VS tanie. Pomimo takich obostrzeń Kruszwil nada publikował materiały, którym daleko było od zgodności z regulaminem.

W ostatnim czasie na kanale youtubera pojawiły się filmy zatytułowane: „Zabrałem geja do kawiarni *Hit 2019*” oraz „Poszliśmy na noc do geja”. Dziś oba te materiały zostały bezpowrotnie usunięte przez administrację YouTube’a. Stało się to dzięki zgłoszeniom internautów, a także bezpośredniej prośbie do Polskiego oddziału YouTube’a. Dowiedzieliśmy się również, że kanał Kruszwila został objęty specjalnym nadzorem. Teraz każdy udostępniany na nim film będzie obecnie wnikliwie sprawdzany pod kątem prezentowanych w nim treści.