Drama stulecia: Lord Kruszwil vs TVN?

Nie ma to jak świeży zapach dramy o poranku. No może już nie tak o poranku, ponieważ premiera nowego materiału na kanale Lord Kruszwil miała miejsce w godzinach popołudniowych, ale dla niektórych może to być przecież poranek. Przejdźmy jednak do samego tematu, bo tym razem jest bardzo ciekawie i zapowiada się, że z czasem zrobi się jeszcze ciekawiej.

Pamiętacie jeszcze ostatni wpis, w którym informowaliśmy was o sobotnim odcinku programu Dzień Dobry TVN, w którym to redaktorzy stawiali na równi Kruszwila i Kamerzystę oraz patostreamerów? Jeśli nie kojarzycie kompletnie nic, do zachęcamy was gorąco do zapoznania się z „podkładem” całej historii, zanim przejdziecie do dalszej jej części. My tymczasem zaczynamy.

Odpowiedź Marka

Lord Kruszwil szybko opublikował odpowiedź. Skierował ją bezpośrednio do redaktorów pracujących dla stacji TVN, a konkretnie dla programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Zdaniem Marka zarówno on, jak i Kamerzysta, zostali niesłusznie zaatakowani i zrównani z całą patologią. Kruszwil twierdzi, że jest to dla niego bardzo krzywdzące i nie zgadza się na takie traktowanie. Swoją drogą jest to jeden z najpoważniejszych materiałów na kanale Marka, w którym to sam Kruszwil zachowuje się dość normalnie. Widać więc, że do tematu podchodzi bardzo serio.

W dalszej części filmy Marek Sugeruje, że został zaproszony do programu Dzień Dobry TVN, ale odmówił (i zamiast tego chciał wysłać Kamerzystę?), dlatego TVN postanowił go napiętnować. Niestety nie wiadomo czy to prawda i czy dobrze zrozumieliśmy sugestię Marka. W dalszej części filmu sam Kruszwil wytyka błędy, jakie popełnia TVN, jako przykład podając serial Szkoła. Odnosi się m.in. do napisu „JPIIGMD”, który widniał na tablicy w jednym z odcinków.

Zakłamana grupa wiekowa

Kruszwil broni się twierdząc, że grupa wiekowa 9-15 lat na jego kanale stanowi zaledwie 9% wszystkich widzów. Czyli nie jest to aż 36%, jak twierdzi TVN. Kruszwil zaprasza również do podjęcia dialogu z nim oraz z Kamerzystą. Chce wystąpić w śniadaniówce TVNu, jednak pragnie, aby to wszystko było na żywo. Pewnie z obawy przed jakąkolwiek manipulacją ze strony stacji telewizyjnej. Oczywiście jego obawy są jak najbardziej słuszne.

Obejrzyjcie sami

Jak to wszystko się potoczy? Całkiem możliwe, że TVN nie podejmie rękawicy i nie zdecyduje się na dalsze kręcenie dramy. A szkoda, ponieważ zapowiada się bardzo soczysta historia. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia materiału Marka. Co na ten temat sądzicie?