Młoda Polska – partia polityczna. Popek założycielem

Stało się to, o czym za kulisami mówiło się już od jakiegoś czasu – Paweł Mikołajuw szerzej znany jako Popek Monster ogłosił założenie własnej partii politycznej o nazwie Młoda Polska.

Urodzony w 1978 roku Paweł Ryszard Mikołajuw to polski raper, wokalista, muzyk oraz zawodnik MMA. Teraz do tej listy możemy dopisać: polityk.

Popek Monster założenie nowego ugrupowania ogłosił za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych – YouTube’a, Instagrama oraz Facebooka. Na każdym z nich pojawił się ten sam, krótki, bo zaledwie 43-sekundowy spot, w którym Król Albanii krótko informuje o powstaniu nowego ugrupowania o nazwie Młoda Polska.

Popek Monster na ringu sztuk walki KSW. Popek jest bez koszulki, jego ciało jest całe w tatuażach.

Popek Monster jest raperem, wokalistą, zawodnikiem KSW, a od teraz również politykiem.

Pierwsza odezwa Popka do rodaków

„Kochani rodacy! W zaistniałej sytuacji nie mamy co na nich liczyć”

– mówi Popek wskazując na Sejm Rzeczypospolitej Polski.

„Ja mam kurwa osobiście tego dość i dlatego robię to dla dobra moich dzieci i waszych dzieci i otwieram partię Młoda Polska. Oddając głos na Młodą Polskę głosujecie na samych siebie. Ja musiałem zmienić swoje życie dla swoich dzieci i zamierzam zmienić ten kraj także dla swoich dzieci. Pamiętajcie, że ten kraj jest w naszych rekach, my jesteśmy właścicielami tego kraju i tylko my możemy coś w tym kraju zmienić”

– recytuje raper na tle Sejmu.

„Ja nie jestem aniołkiem, popełniłem dużo błędów, tylko, że ja do tych błędów potrafię się przyznać. Pamiętajcie jeszcze raz – głosując na Młodą Polskę głosujecie na samych siebie”

– tymi słowami kończy swoje pierwsze polityczne wystąpienie Paweł Ryszard Mikołajuw.

Program polityczny partii Młoda Polska

Na razie trudno cokolwiek powiedzieć o programie politycznym nowej partii, gdyż nie znaleźliśmy na ten temat żadnych informacji. Popek również nie podał w swoim ogłoszeniu żadnych szczegółów. Prawdopodobnie czegoś więcej dowiemy się w najbliższych dniach.

Logo partii politycznej. Czerwone tło, na środku głowa orła w koronie, napis Młoda Polska.

Logo nowej partii politycznej Popka – Młodej Polski.

Komentarze fanów muzyka na Instagramie i YouTube są raczej pozytywne, choć ciężko wyczuć ile z nich można traktować całkowicie serio. Mi szczególnie przypadł do gustu ten zamieszczony przez użytkownika o nicku rak5108:

„Wałęsa, elektryk po zawodówce został prezydentem….to Popek może być i politykiem..”