PewDiePie VS T-Series

Felix Arvid Ulf Kjellberg, czyli PewDiePie to szwedzki youtuber zajmujący się głównie nagrywaniem wideo typu Let’s Play. Urodzony w 1989 roku PewDiePie swoją karierę na YouTube rozpoczął w 2011 roku. Na początku 2018 roku liczba jego subskrybentów przekroczyła 60 milionów – dziś PewDiePie jest posiadaczem najchętniej subskrybowanego kanału na YouTube. 23 lutego 2019 youtuber może pochwalić się ponad 86 milionami subskrybentów.

Wiele wskazuje na to, że PewDiePie za jakiś czas będzie musiał oddać żółtą koszulkę lidera wyścigu o najpopularniejszy kanał na YouTube. Od kilku miesięcy po piętach szwedzkiego twórcy depta T-Series – kanał muzycznej korporacji z Indii. Są na nim udostępniane indyjskie teledyski i inne materiały związane z muzyką.

PewDiePie już kilkakrotnie wypowiadał się na temat tego co nieuniknione.

„Naprawdę nie interesuje się T-Series, ale wydaje mi się, że jeżeli Youtube faktycznie pójdzie w stronę komercyjnie-korporacyjną, to jakaś inna platforma zajmie jego miejsce. Ludzie za bardzo lubią to połączenie z twórcami, dlatego wierzę, że pojawi się coś innego, jeżeli on stanie się za bardzo korporacyjny”

– mówi youtuber w jednym ze swoich materiałów. I trudno nie przyznać mu racji. YouTube już od dłuższego czasu zmierza w kierunku profesjonalizacji. Prawdopodobnie za kilka lat stanie się drugą telewizją, co może być początkiem jego końca.

PewDiePie traci pozycję lidera

W nocy z 22 na 23 lutego kanał T-Series prześcignął PewDiePie i stał się najpopularniejszym kanałem na YouTube. Indyjska korporacja utrzymała się jednak na pozycji lidera tylko przez 8 minut. Po tym czasie szwedzki youtuber dogonił ją, po czym odskoczył na „bezpieczną” odległość 50 tys. subów.

Licznik subskrybcji PewDiePie VS T-Series. T-Series wygrywa.

Przez 8 minut kanał T-Series był najpopularniejszym kanałem na YouTube na świecie. Po kilku minutach na pozycję lidera wrócił PewDiePie.

PewDiePie i T-Series – subskrypcje na żywo

Od kilku miesięcy można na żywo śledzić pościg T-Series za PewDiePie. Transmisja na żywo pokazujący przyrost subskrybcji na obu kanałach jest nadawana 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Po chwilowej zmianie lidera można zauważyć mobilizację wsród fanów PewDiePie. Kanał Szweda powoli zwiększa przewagę nad T-Series. Na chwilę obecną PewDiePie ma ponad 50 tys. subów przewagi nad kanałem z Indii.