Kamerzysta „Piękna i Bestia”

8 marca 2019 roku do grona próbujących rapować youtuberów dołączył Łukasz Wawrzyniak szerzej znany jako Kamerzysta Kruszwila. Pierwszy kawałek Kamerzysty zatytułowany Piękna i Bestia szturmem podbił youtubowe listy przebojów i serca fanów talentu Wawrzyniaka. Piękna i Bestia ma już na koncie ponad 6,5 miliona wyświetleń i 400 tys. łapek w górę.

„Produkcja Kruszwil”. No jednak nie do końca

Każdy, kto choć raz przesłuchał hitowy utwór Kamerzysty zwrócił zapewne uwagę na słowa, które pojawiają się w 12 sekundzie teledysku. To właśnie wtedy słyszymy wypowiadane szeptem: „Produkcja Kruszwil”. Jak się jednak okazuje – Kruszwil wcale nie wyprodukował piosenki Piękna i Bestia. Utwór pochodzi bowiem z darmowej bazy bitów, które każdy może pobrać na swój komputer. Muzyka do piosenki Kamerzysty została po raz pierwszy opublikowana na kanale Richie Beatz i stało się to… 23 lutego 2018 roku. Od tego czasu kawałek został wykorzystany przynajmniej w kilku rapowych piosenkach, między innymi w utworze Hold Me Down rapera Wisco Yari.

Tajemnica Kamerzysty ujawniona

Sprawa użycia „gotowca” w piosence Piękna i Bestia wyszła na jaw po tym, jak algorytm YouTube’a rozpoznał wykorzystaną muzykę i automatycznie oznaczył ją w utworze Kamerzysty. Łukasz Wawrzyniak nie zrobił tego osobiście, co pozwala przypuszczać, że zamierzał utrzymać tę informację w tajemnicy przed swoimi fanami.

Posłuchajcie kawałka Rich The Kid Type Beat „Aquafina” ft. Lil Pump & Famous Dex i na własne uszy przekonajcie się, że jest to dokładnie ten sam beat, co w piosence Piękna i Bestia.

Poniżej – dla porównania – debiutancki kawałek Kamerzysty Kruszwila:

Widzicie podobieństwo? 😉