Julia Słońska – instagramerka, aktorka, modelka

Julia Słońska – instagramerka, modelka i aktorka, którą mogliśmy oglądać w reklamie mBanku w miniony weekend zdewastowała powojenną rzeźbę aniołka w Parku Dolinki Szwajcarskie w Warszawie. Influencerka w trakcie niszczenia rzeźby młotkiem była pod wpływem alkoholu, do czego sama się przyznaje. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z koleżanek Słońskiej wrzuciła nagranie z niszczenia rzeźby na swoje InstaStories. Chwilę później użytkowniczka o nicku @juliaslonskaa opublikowała wideo również na swoim Instagramie.

“Skontaktowaliśmy się z bohaterką nagrania. W rozmowie z naszą redakcją potwierdziła, że udała się ze znajomymi do Dolinki Szwajcarskiej, gdzie spożywali alkohol. Ktoś wręczył jej do dłoni młotek i zachęcił do zniszczenia rzeźby. W chwili zdarzenia nie zdawała sobie sprawy, że dewastuje przestrzeń publiczną”

– czytamy w serwisie WhiteMad.

Sprawa stała się głośna dzięki serwisowi Wykop.pl, gdzie nagranie z dewastowania pomnika przez Julię Słońską w błyskawicznym tempie zostało wykopane na stronę główną. Aktualnie wideo ma już ponad 6,5 tysiąca głosów i jest zdecydowanie najpopularniejszym znaleziskiem w serwisie w ostatnich dniach.

Julia Słońska usuwa konto na Facebooku

Bohaterka nagrania jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie prowadzi aż cztery konta – jedno publiczne (to właśnie na nim został opublikowany film) oraz dwa prywatne – dla znajomych i dla przyjaciół. Instagramerka założyła również w serwisie profil dla swojego królika. Gdy o sprawie zdewastowania rzeźby zaczęło być głośno Instagramerka zmieniła nazwę swojego konta i zablokowała profil na Facebooku. Po kilku godzinach przywróciła jednak oryginalną nazwę konta oraz ponownie opublikowała profil na Facebooku. Ciekawostką jest, że od wczoraj Julii Słońskiej przybyło ponad 2000 obserwujących na Instagramie. Być może działa tu podobny mechanizm, jak w przypadku patoinfluencerki Marty Linkiewicz, która może pochwalić się prawie milionem fanów obserwujących jej życie na Instagramie.

Instagramerka i aktorka TVN – Julia Słońska zdewastowała pomnik w Parku Dolinki Szwajcarskie.

„Chciały się pobawić w Minecrafta”

W sobotę wieczorem na Instagramie Julii rozpoczęła się transmisja live, podczas której jej kolega rozmawia z nią o całej sprawie. W trakcie live’a mogliśmy dowiedzieć się dlaczego Słońska zdewastowała pomnik i skąd wzięła młotek. Instagramerka przyznaje, że była pod wpływem alkoholu. Informuje również, że w poniedziałek uda się na policję ponieważ otrzymuje groźby od anonimowych osób.

Tuż po rozpoczęciu live’a kolega Julii zdradza, że koleżanka która nagrywała dewastację pomnika przyznała mu się, że „chciały pobawić się w Minecrafta”.

W trakcie rozmowy z kolegą influencerka zwierza się, że agencja modelek, w której pracowała zerwała z nią współpracę.

Julia Słońska przeprasza za zniszczenie pomnika

„To co się stało wczoraj, w ogóle nie powinno mieć miejsca i serio, mega żałuję, że to zrobiłam. Pewnie jestem mega głupia. Nie będę mówić, co mną kierowało, że to zrobiłam, bo to jest bardziej moja prywatna sprawa, ale chciałam serio wszystkich przeprosić za to”

– mówiła Julia na nagraniu które pojawiło się na jej Instagramie tuż po tym, jak film z niszczenia pomnika pojawił się na Wykopie.

mBank potwierdza, że modelka wystąpiła w ich reklamie

Oddział mBank Polska potwierdził, że Julia Słońska jest twarzą ich kampanii. Po wielokrotnych zgłoszeniach rzecznik prasowy mBanku poinformował, że film reklamowy, w którym mogliśmy zobaczyć Instagramerkę został wycofany. Rzecznik zapewnił również, że aktorka nie pojawi się już w żadnej innej reklamie banku.

Konserwator zabytków o Julii Słońskiej

Wandalizm Instagramerki skomentował Michał Krasucki, warszawski konserwator zabytków.

Bezdenna głupota, tym bardziej że osoba jest łatwa do rozpoznania. To są co prawda rzeźby powojenne, ale też zabytkowe, wartościowe. Jutro zawiadomię policję i prokuraturę. To jest po pierwsze z konserwatorskiego punktu widzenia przestępstwo, ale po drugie to jest też po prostu zniszczenie miejskiego mienia. Zrobiła krzywdę rzeźbie i sobie.

– mówi konserwator w Gazecie Wyborczej.

Julia kontraatakuje

Minęły zaledwie trzy dni od publikacji wideo w sieci, a Julia Słońska już rozpoczęła publikowanie nowych treści w swoich mediach społecznościowych. Instagramerka pochwaliła się na InstaStories zdjęciem swojego królika, zmieniła też cover photo na Facebooku. Zaczęła również odpowiadać na komentarze niektórych internautów.

Julia Słońska odpowiada na komentarze na Facebooku.

Po trzech dniach od publikacji filmiku, na którym mogliśmy zobaczyć jak Julia Słońska odrąbuje młotkiem nos rzeźbie, instagramerka wznowiła aktywność w mediach społecznościowych.

Jeden z internautów napisał w komentarzu, że dziewczyna zamierza pozywać wszystkich, którzy napiszą o niej negatywny komentarz.