Podczas FAME MMA 3 byliśmy świadkami kilku walk, które z całą pewnością przejdą do historii federacji. Jedną z nich będzie pojedynek Adriana Polańskiego „Polaka” z Kasjuszem Życińskim „Don Kasjo”. Niestety starcie to nie zostanie zapamiętane z powodu jego niezwykłej widowiskości, a werdyktu sędziów.

Adrian Polak VS Don Kasjo – walka ustawiona?

Walka Polaka z Kasjuszem była jednostronna. Pierwsza runda to wymiany ciosów w stójce, ciosów, z których większość przyjmował na siebie Polak. Przewaga Kasjusza była przytłaczająca, a druga runda tylko ją potwierdziła. Polakowi udało się ją przetrwać resztkami sił. Schodząc na przerwę słaniał się na nogach. W trzeciej rundzie Kasjusz ruszył na Polaka od samego początku. Z każdym ciosem punktował swojego przeciwnika. Podczas ostatniej rundy Polak nie wyprowadził żadnego ciosu. Werdykt sędziów mógł być tylko jeden…

Adrian Polak wygrywa

Po krótkiej naradzie sędziowie uznają, że walkę wygrał… Adrian Polak. Tak, ten sam, który przez trzy rundy zbierał ciosy od Kasjusza – zawodowego boksera o 20 kilogramów cięższego i 15 centymetrów wyższego od swojego przeciwnika.

„W ogóle nie uznaję tego wyniku. Może te walki rządzą się zasadą, że jeśli ktoś otrzymuje mocne ciosy na głowę, to otrzymuje punktu. Nie wiem, skąd urwali się ci sędziowie”

– powiedział po walce Kasjusz.

Podobnego zdania są internauci, których komentarze zalały media społecznościowe FAME MMA. Wiele osób sugeruje ustawienie walki. Społeczność serwisu Wykop.pl zauważyła, że jednym ze sponsorów gali była firma bukmacherska, która jako jedyna oferowała zakłady na walki FAME MMA 3. Właśnie u tego bukmachera tuż przed końcem pojedynku Polaka z Kasjuszem można było postawić duże pieniądze na wygraną tego pierwszego po kursie… 8.7.

W temacie walki Adriana Polaka z Kasjuszem postanowił wypowiedzieć się również jedne z włodarzy gali – Michał Baron, czyli Boxdel. Opublikował on na swoim InstaStories krótkie oświadczenie.

Walka Adrian Polak VS Kasjusz. Kontrowersje i oświadczenie Boxdela.

Jeden z organizatorów gali FAME MMA 3 – Boxdel, wydał oświadczenie na temat wyniku walki Adriana Polaka z Don Kasjo.

Na YouTubie dostępny jest już wywiad z Don Kasjo, który wprost mówi, że sędziowie pod koniec walki obstawili zwycięstwo Adriana Polaka:

Nagranie z InstaStories Marcina Dubiela, na którym przyjaciel Boxdela wprost mówi, że Michał Baron ustawia walki. Po chwili widzimy uśmiechniętego Bąbla: