Daniel Magical idzie do więzienia

Niespełna miesiąc temu naczelny patostreamer został zatrzymany przez policje. Miało to związek z jego komentarzem (oraz komentarzem jego matki) dotyczącym zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza. Daniel Magical powiedział wtedy: „niestety przeżył”, a Goha szybko dodała „niech zdycha”. Członkowie tej wspaniałej rodziny mieli pecha, bowiem ich komentarze słyszeli wszyscy oglądający wtedy streama, a jeden z widzów postanowił zgłosić całą sprawę w odpowiednie miejsce.

Na interwencję nie trzeba było długo czekać i nasza urocza para szybko trafiła do aresztu. Wiązało się to z płaceniem przez nich wysokiej kaucji, przymusem meldowania się na komisariacie kilka razy w tygodniu oraz całkowitym zakazem publikowania jakichkolwiek treści w internecie. Nie był to jednak jedyny poważny konflikt z prawem, w jaki wdał się Magical.

Pobicie na Urzędniczej

Daniel Magical na koncie miał jeszcze wyrok za pobicie na ulicy Urzędniczej. W ramach kary miał wtedy wykonywać m.in. prace społeczne. Pamiętacie jeszcze, jak nasz Magiczny złamał goleń w trakcie walki z Rafonixem na drugiej edycji gali Fame MMA? Kontuzja uniemożliwiła mu wywiązywanie się z obowiązków, w związku z czym został skazany dokładnie na 82 dni więzienia. Decyzja jest prawomocna.

W internecie zawrzało

Informacja ta wywołała prawdziwie gorące dyskusje w internecie. Jedni uważali, że mu się należało, a inni sądzili, że mimo wszystko sąd powinien uwzględnić fakt, iż Daniel był niedysponowany i nie miał jak wykonywać prac społecznych. Sprawą zainteresowali się również inni youtuberzy – głównie patostreamerzy, a więc „koledzy po fachu”. Co mieli do powiedzenia na ten temat?

Rafonix

Szczerze spodziewaliśmy się raczej czegoś w stylu „hahaha, należało mu się”. Rafonix pokazał jednak, że jest prawilną mordeczką i zbeształ jeszcze darczyńcę, który naśmiewał się z tragedii Magicala.

Gural

U Gurala sprawa wygląda całkiem podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Rafonixa. Wcale nie jest mu do śmiechu i uważa, że taki wyrok nie powinien zapaść. W pewnym stopniu trudno się z nim nie zgodzić, bowiem cała sprawa wygląda dość podejrzanie. Nie znamy jednak jej wszystkich szczegółów, a więc trudno wyciągać jakiekolwiek wnioski na własną rękę.

Jeśli tylko w sieci pojawią się wypowiedzi innych youtuberów, postaramy się aktualizować powyższy wpis.