Bicie własnej matki i innych współmieszkańców, awantury wszczynane pod wpływem alkoholu, słynny kociołek, niski poziom intelektualny – to znaki rozpoznawcze jednego z najbardziej rozpoznawalnych patostreamerów w Polsce – Daniela Magicala, czyli Daniela Zwierzyńskiego. Magical wielokrotnie miał już problemy z prawem, tym razem jednak posunął się za daleko. Podczas transmisji na żywo wraz z matką – Gochą – publicznie pochwalili atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Daniel Magical o Adamowiczu

Daniel Magical podczas streamu opowiadając o ataku na prezydenta Adamowicza użył słów „niestety przeżył”, a jego matka bez skrupułów dodała „niech zdycha”. O zachowaniu patostreamera i możliwym naruszeniu prawa poinformował policję jeden z widzów oglądających transmisję. 16.01 Daniel Zwierzyński i Gocha usłyszeli zarzut publicznego pochwalania przestępstwa. Są zagrożeni karą rocznego pozbawienia wolności.

„Zatrzymania dokonali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt komputerowy znajdujący się w mieszkaniu zatrzymywanych osób”

– mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń.

Magical i Gocha zatrzymani

Magical oraz Gocha zostali również objęci dozorem policji. Od teraz oboje muszą 5 razy w tygodniu meldować się na komisariacie. Dodatkowo zostali zobowiązani do wpłacenia kilku tysięcy złotych kaucji.

To jednak nie wszystko. Jak informuje Gazeta Pomorska Daniel Magical otrzymał również zakaz publikowania w internecie jakichkolwiek treści ze swoich udziałem. Tym samym uniemożliwiono mu prowadzenie patologicznych patostreamów, z których słynie i które są jego jedynym źródłem dochodu.